FK Krupa 2 – 3 FK Sloboda

Fudbaleri Krupe doživjeli su poraz 3:2 na domaćem terenu od tuzlanske Slobode u okviru 7. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine. Utakmicu su bolje otvorili gosti koji već u drugoj minuti opasno prijete ali golman Kolak dobro brani. Sve do pred kraj prvog poluvremena nije bilo više uzbuđenja kada Krupa intenzivira napade ali bez prave realizacije. Vrijedi istaći odlično izveden slobodan udarac Puzigaće u 36. minuti susreta koji Golubović krajnjim naporom brani. Na poluvrijeme se otišlo bez golova.

Na startu drugog dijela hladan tuš za domaće. Goste u vođstvo dovodi Beganović Dž. u 49. minuti, da bi svega četiri minute kasnije prednost Tuzlaka uvećao Mujagić. Ipak, fudbaleri domaćeg tima uspijevaju se vratiti preko Nikolića koji sjajno pogađa glavom u 59. minuti. Isti igrač poravnava rezultat pet minuta kasnije. I kada se činilo da Krupa može do potpunog preokreta i velikog slavlja, sjevnula je kontra gostiju u 67. minuti koju je krunisao golom Husejinović. Do kraja utakmice više nije bilo promjena rezultata. Krupa je minut prije kraja meča bila nadomak izjednačenja, ali čistu priliku ne koristi Mandić.

Krupa će u narednom kolu gostovati Željezničaru na Grbavici, a ova utakmica se igra 19. septembra.

KRUPA: Kolak, Redžić (od 79. Blažević), Makitan, Modić (od 46. Krmar), Nikolić, Puzigaća, Palić, Filipović, Maksimović, Andrejić (od 74. Mandić), Golubović. Trener: Zoran Marić

SLOBODA: Golubović, Devedžić, Uzelac, Beganović A, Husejinović (od 70. Kadrić), Beganović Dž, Tomašević, Kurtalić (od 78. Jusić), Predragović, Osmić (od 68. Ristić), Mujagić (od 78. Salihović). Trener: Gradimir Crnogorac