KRUPA U FINALU ZIMSKE LIGE

Najmlađi članovi FK Krupa, igrači rođeni 2011. godine i mlađi, plasirali su se danas u veliko finale Zimske lige u Farmapromu. Karavan je počeo još početkom decembra a naši predstavnici nakon osvojenog prvog mjesta u grupi i pobjede u četvrtfinalu od 2:0, danas su u polufinalu pobjedili ŠF Džaja nakon boljeg izvođenja penala (2:2), na penalima 3:1.Viđena je prava drama na meču. Dječaci iz Krupe su bili oslabljeni izostankom golmana Mihajla Vučenovića koji je morao u izolaciju što se osjetilo na utakmici. Džaja je došao u vođstvo već početkom susreta ali je solo-prodorom Viktor Kalkan izjednaćio na 1:1. Do kraja poluvremena Džaja ponovo dolazi do prednosti nakon penala pa se na odmor odlazi sa rezultatom 1:2. U drugom poluvremenu prava viktorija pred golom našeg rivala a Kalkan ponovo postiže pogodak, ovaj put iz slobodnog udarca za 2:2. Do kraja je Krupa imala još šansi ali je rezultat ostao nepromijenjen i pristupilo se izvođenju penala. Zbog nedostatka pomenutog golmana, u penal seriji na gol staje Viktor Kalkan i postaje pravi junak polufinala. Pored dva pogotka u regularnom dijelu, postignutog penala, još zaustavlja dva udarca sa 7 metara i odvodi Krupu u finale. Osim Kalkana precizna je bila i Jovana Grbić.

Za naš tim su nastupili: Danijela Ducan, Jovana Grbić, Lazar Tešanović, Luka Ilić, Marko Vučanović, Luka Basara, Viktor Kalkan, Mihajlo Šegrt, Matija Lukić, Andrija Pavlović i Gavrilo Borojević. Trener: Darko Šegrt

Krupa će u finalu igrati sa Rekreativom, a tačan termin utakmice biće poznat ubrzo.