KRUPA SE PLASIRALA U FINALE KUPA ” DR MILAN JELIĆ “

Fudbaleri Krupe juče su poraženi od FK Sutjeska Foča 2:1,u drugom meču polufinala kupa ” Dr Milan Jelić “. Strijelac za Krupu bio je Mrzić a za Sutjesku N. Mojović. Rezultat u prvoj utakmici polufinala bio je 2:0, što znači da je Krupa drugi finalista kupa ” Dr Milan Jelić “. U finalu će se sastati sa ekipom FK Rudar Prijedor.

Početak utakmice i sam uvod nije pripao nama, pali smo pod utisak ambijenta. Ovo su većinom mladi igrači koju su izašli na teren i normalno da u nekom trenutku padnu pod taj pritisak ambijenta koji je definitivno bio u prvih 15 minuta. Protivnik je odlično otvorio utakmicu, Mojović je fenomenalno zabio iz slobodnjaka i poslije su neke stvari išle njima na ruku. Nakon nekih 25 minuta mi smo uspjeli da krenemo raditi ono što treba raditi uvijek, počeli smo biti bolji u posjedu lopte i na kraju smo iz tog dobrog posjeda stvorili nekoliko prilika, međutim u prvom poluvremenu nismo kaznili protivnika. Početkom drugom poluvremena opet smo bili dominantni, opet smo radili sve one stvari koje trebamo i zabili pogodak. Poslije smo imali 2-3 stopostotne prilike, nismo dali gol i kako to obično biva primimo gol iz penala, gdje onda zadnjih 15 minuta da kažem spašavamo prolaz u finale. Definitivno prelijep ambijent, opet utakmica  pred vise od 1000 ljudi i dobar protivnik protivnik koji je pokazao da stvarno posjeduje izuzetno kvalitetne igrače. Na kraju poraz za nas ali ne tako težak poraz s obzirom da smo se plasirali u finale. Prije svega da čestitam svojoj ekipi na prolasku u finale, nije lako s obzirom da smo krenuli prije 10 mjeseci u kompletnu rekonstrukciju ekipe i evo sada smo u finalu kupa, na pragu smo da osvojimo prvenstvo. Jednostavno ti momci zaslužuju sve pohvale, stvarno koliko god ih hvalio svaki put ću jer stvarno su oni jedna homogena grupa koje je svojim radom pokazala da se treba naći u finalu. Što se tiče finala, finale je jedna utakmica, mi respektujemo Rudar oni su premijerligaši ali mi smo pokazali da su čuda moguća i mi ćemo pokušati da napravimo još jedno čudo u finalu. Istakao je šef stručnog štaba Krupa, Vladimir Ilić.

Još jedna u nizu teških utakmica, prvi poraz nakon dužeg vremena najviše zbog ritma koji nas je pratio poslednji period ali ostvarili smo svoj cilj, prolazak u finale kupa. Pred nama je dovoljno vremena da se spremimo za tu utakmicu i konačno da donesemo trofej koji se već dugo čeka jer to ova generacija zaslužuje. Istakao je Srđan Mrzić.

KRUPA: Milosević, Bubić, Blazević, Rudan, Đekić, Vukčević, N. Babić, Mitrović, Mrzić ( 90. Penić), Hadžić ( 71. L Babić), Vidović .

SUTJESKA: Rajević, O. Mojović, D. Mojović, Rasević, Radović, N. Mojović, Okuka ( 78. Sekulić), Milutinović, Mihajlović, Prevaljčić, Danilović.